Calendar

maj
28
wt.
Patronat: 12. Konferencja Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Kierunek: Regionalne Centrum Recyklingu. ABRYS, Wrocław
maj 28 – maj 30 całodniowy

12 edycja Konferencji Mechaniczne i biologiczne przekształcanie odpadów ? Kierunek: Regionalne Centrum Recyklingu, odbędzie się 28-30 maja 2019 roku w Wrocławiu.

Konferencja poświęcona będzie nowym tematom skierowanym na Regionalne Centrum Recyklingu. Poruszone zostaną nowe kwestie m.in. dotyczące zmian prawnych statusu RIPOK, kosztów funkcjonowania instalacji oraz temat dotyczący fermentacji w kontekście zagospodarowania frakcji biologicznej.

Nowa formuła Konferencji zostanie przedstawiona w Wrocławiu i będzie połączona z wizytą w Zakładzie Gospodarowania Odpadami Gać w Oławie.

Nowe miasto, nowa formuła, nowy kierunek!

Więcej informacji już wkrótce.

Zapraszamy serdecznie !

Czytaj więcej: http://www.abrys.pl/szkolenia-i-konferencje/wyszukiwarka-konferencji/pojedyncza-konferencja/cal/event/id/246/2019/05/28/?tx_cal_controller%5Bpreview%5D=1&cHash=e130f02a3c31bea5f3e5af59054d6185

maj
29
śr.
Patronat: 2. Polsko-czeska konferencja: Poziomy odzysku a zagospodarowanie frakcji kalorycznej, EKORUM, Ołomuniec (Brno-Kraków)
maj 29 – maj 31 całodniowy
W  ostatnich latach system gospodarki odpadami komunalnymi w  Polsce przeszedł gruntowną zmianę, dostosowując się do najnowszych trendów i  technologii oraz wymogów wynikających z  dyrektyw Unii Europejskiej. Z kolei gospodarka Czech jest uważana za jedną z najstabilniejszych spośród wszystkich państw postsocjalistycznych. Choć obszar gospodarki odpadami jest tu jeszcze stosunkowo młody, to jednak rozwija się on bardzo dynamicznie.
Jakie wyzwania stoją przed naszymi krajami w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi?  Czym możemy pochwalić się przed naszymi sąsiadami, a  jakie działania podejmowane na ich terenie mogą być dla nas wzorem?
? m.in. na tego typu pytania będziemy poszukiwali odpowiedzi podczas czesko-polskiej konferencji ?Wyzwania w  gospodarce odpadami komunalnymi?.
W  trakcie wydarzenia poruszona zostanie również tematyka poziomów odzysku i  recyklingu, gospodarowania frakcją kaloryczną, rola instalacji do spalania odpadów, nowych kierunków w przetwarzaniu odpadów. Do grona prelegentów zaprosiliśmy ekspertów z  branży gospodarki odpadami obu państw.
Mamy nadzieję, że tematy wystąpień oraz prowadzone dyskusje staną się platformą wymiany wiedzy i  doświadczeń w  temacie organizacji i funkcjonowania optymalnego systemu gospodarki odpadami.
Zapraszamy do Ołomuńca !
informacje szczegółowe: http://www.ekorum.pl/pl/news.php?item.34
cze
11
wt.
?Posiedzenie Rady PIGO
cze 11@11:00 – 15:30

Posiedzenie zamknięte. Udział wyłącznie dla Członków Rady i zaproszonych gości.

cze
12
śr.
Patronat: VIII Forum Spalania Biomasy i Odpadów, CBE Polska, Chorzów
cze 12 całodniowy

Zapraszamy do udziału w ósmej edycji dorocznej, międzynarodowej konferencji o wykorzystaniu biomasy i odpadów na cele energetyczne – VIII Forum Spalania Biomasy i Odpadów, które odbędzie się 12 czerwca 2019 roku w Chorzowie.

Forum Spalania Biomasy i Odpadów to cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących, których tematyka obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju sektora biomasowego oraz podmiotów związanych z branżą WTE (waste to energy). Głównym celem Forum jest zgromadzenie ekspertów z wielu krajów, by mogli wymieniać się doświadczeniami dotyczącymi najnowszych osiągnięć związanych z wykorzystaniem biomasy i odpadów na cele energetyczne. Już dziś Forum funkcjonuje jako platforma wymiany aktualnej wiedzy oraz istotne narzędzie w zakresie transferu know-how, technologii i innowacji. Wydarzenie rokrocznie gromadzi szerokie spektrum przedstawicieli rynku, w tym: ekspertów branży energetycznej i przemysłu, dostawców biomasy, reprezentantów sektora komunalnego, naukowców, inżynierów i technologów, a także organizacje branżowe, instytucje finansowe oraz przedstawicieli rządu i administracji.

Zbliżająca się VIII edycja Forum w 2019 roku, będzie skupiać się na możliwościach rynków biomasy i odpadów, w szczególności na obszarach biznesowych, prawnych i technicznych. Eksperci ocenią potencjał biomasy oraz paliw alternatywnych (RDF, SRF) na rynku i będą dyskutować na temat polityki rozwoju między innymi w świetle rynku mocy, spółdzielni i klastrów energetycznych oraz pakietu zimowego.

Do udziału zapraszamy:

  • Wytwórców ciepła i energii elektrycznej
  • Producentów biomasy, paliw alternatywnych itp.
  • Podmioty handlujące pelletem, zrębką oraz paliwami alternatywnymi
  • Przemysł energochłonny
  • Przedstawicieli jednostek sektora publicznego
  • Przedsiębiorstwa sektora komunalnego
  • Dostawców rozwiązań i technologii
  • Przedstawicieli inwestorów realizujących projekty budowy zakładów termicznego przekształcania odpadów, bloków biomasowych itp.
  • Podmioty kontrolujące jakość paliw
  • Zakłady zagospodarowania odpadów
  • Firmy z sektora budownictwa i wykonawców projektów
  • Firmy projektowo-inżynieryjne, doradcze oraz kancelarie prawne

Jesteśmy przekonani, że podczas nadchodzącego VIII Forum stworzymy miejsce do istotnej merytorycznej debaty w gronie specjalistów. Jednocześnie zaprezentujemy najnowsze wdrożenia oraz najciekawsze rozwiązania technologiczne. Serdecznie zapraszamy do współpracy i udziału w wydarzeniu!

Więcej informacji: https://cbepolska.pl/pl/viii-forum-spalania-biomasy-i-odpadow.html

wrz
3
wt.
PATRONAT: 23. edycja Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami, ABRYS, Karpacz
wrz 3 – wrz 5 całodniowy
PATRONAT: 23. edycja Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami, ABRYS, Karpacz

Jak będzie wyglądać system gospodarki odpadami komunalnymi po przyjęciu nowelizacji ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminie? Jak zniesienie regionalizacji wpłynie na branżę? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas otwierającej nowy sezon 23. edycji Konferencji Kompleksowa gospodarka odpadami, która odbędzie się w dniach 3-5 września br. w Karpaczu.

Ponad 30 prelekcji, 4 sesje tematyczne, liczne grono ekspertów, 2 nowoczesne panele dyskusyjne, uroczysta kolacja bankietowa ? to wszystko już we wrześniu w Karpaczu!

Priorytetowe zagadnienia, które poruszone zostaną podczas dwóch dni konferencji:

  • jak nowelizacja ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminie wpłynie na system gospodarki odpadami
  • pierwsze efekty zwalczania patologii w gospodarce odpadami po roku obowiązywania nowych przepisów
  • działania w ramach systemu gospodarki odpadami w praktyce wśród polskich miast i gmin
  • giełda pomysłów samorządowych na prawidłowe funkcjonowanie systemu gospodarki odpadami

W trakcie obrad wystąpią m.in. przedstawiciele Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Piotr Szewczyk przewodniczący Rady RIPOK, Przedstawiciele środowiska naukowego m.in. prof. dr hab. Marek Górski, dr inż. Barbara Kozłowska, dr inż. Emilia den Boer, przedstawiciele instalacji komunalnych, związków i porozumień międzygminnych oraz samorządowcy.

Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń między przedstawicielami administracji publicznej, praktykami, przedstawicielami świata nauki a także wszystkimi, którzy tworzą nowoczesny system gospodarki odpadami komunalnymi.

Trzeciego dnia konferencji odbędzie się wyjazd studyjny do Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu, który w ostatnim czasie przeprowadził szereg inwestycji, dzięki którym lubański RIPOK jest jednym z przykładów kompleksowego zamknięcia systemu gospodarowania odpadami na terenie regionu.

Miło nam poinformować Państwa, że konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami została objęta patronatem honorowym Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Organizatorem konferencji jest firma Abrys Sp. z o.o.

FB: 23. Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami

Kontakt:
Mateusz Dziurlikowski, tel.: 784 036 990, m.dziurlikowski@abrys.pl

Strona wydarzenia: http://www.abrys.pl/szkolenia-i-konferencje